Text Size

Program 2014

Luni, 7 aprilie 2014 

Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca 

10.00-18.30 Expoziţie de produse hand-made realizate de elevii liceului
10.00-12.00 Atelier de realizare produse din materiale neconvenționale
10.00-15.00 Atelier de olărit și de prelucrare a lutului
12.30-15.30 Atelier de prelucrare a lemnului
16.00-18.00 Concurs de muzică ușoară "Dor de cântec"
18.45-19.30 Concert

Marți, 8 aprilie 2014

Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca

16.00-18.30 Atelierele Miraje: teatru, dans, muzică - Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca

The Londoner (str. Emile Zola, nr.5)

19.00-21.00 Cafeneaua pe întuneric

Miercuri, 9 aprilie 2014

Casa de Cultură a Studenților Cluj-Napoca

17.20-17.50 Drums & Dreams - muzică, Școala Gimnazială Specială pentru Deficienți de Vedere, București
17.50-18.00 Dans modern - trupa T8, Liceul Tehnologic Special pentru Deficienți de Auz Cluj-Napoca

18.00-18.10 "Dansuri la Castel" - dans medieval pe ritmurile "Om bun" (Dan Andrei Aldea), Centrul de Pedagogie Curativă Simeria
18.10-18.20 Octavian Pîrîu, moment artistic la chitară clasică, Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca
18.20-18.30 "Melodii neauzite de toţi" - dansuri populare din zona Călata, Ansamblul folcloric "Rezgőfű", Şcoala Gimnazială Specială "Komutza Flóra", Cluj-Napoca
18.30-18.35 Dans popular tradițional din Banat, Liceul Special "Sfânta Maria", Arad
18.40-19.10 "Fata babei și fata moșului" de Ion Creangă, teatru de păpuși, Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca
19.10-19.25 "Din suflet, pentru suflet!", cântece populare, Grupul vocal folcloric "Cununița", Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă Nr. 1 Bistriţa
19.25-19.35 Suită de dansuri populare din zona Iași - dans, Școala Gimnazială Specială Pașcani și Liceul Tehnologic Valea Seacă
19.35-19.40 Frigur Botond - interpretare vocală, Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca
19.40-19.45 Andreea Kovaci - interpretare vocală, Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca
19.45-19.55 Grupul de folk "Lacrimă de dor", Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca
20.00-20.30 Concert Semnal M - Casa de Cultură a Studenților Cluj-Napoca

Q Caffe

20.30-21.30 Seara de socializare

Joi, 10 aprilie 2014

Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca

10.00-11.30 Atelierele Miraje: teatru, dans, muzică, dezbateri - Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca

Sala Auditorium Maximum, UBB Cluj-Napoca

15.15-15.20 "Feerie de primăvară" - dans clasic, Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Zalău
15.20-15.25 "Pirații din Caraibe" - dans modern, Școala Gimnazială Specială Pașcani
15.25-15.35 Antonio Bulzan, interpretare pian Fur Elise de Beethoven și The Entertainer de Scott Joplin, Liceul Special pentru Deficienți de Vedere Cluj-Napoca
15.35-15.45 Dans modern, trupa Step Up
15.50-16.20 "Spectatorul condamnat la moarte" de Matei Vișniec, trupa de teatru Viceversa, Liceul Mihai Eminescu Cluj-Napoca
16.20-16.50 Recital Bogdan Curta - Sala Auditorium Maximum, UBB Cluj-Napoca
16.50-17.30 Gala de Premiere Miraje - Sala Auditorium Maximum, UBB Cluj-Napoca